Gıda Ve Gıda Üretim Alanlarında
Buradasınız: Anasayfa / Kullanım Alanları
Gıda ve Gıda Üretim Alanlarında
Gıda ve Gıda Üretim Alanlarında

İnnokim tecrübesiyle, bakteri, Virüs, Küf ve Mantarlardan uzak tarım alanları...

Tarım ve Gıda Alanlarında Nanoksia’nın NanoGümüş etkisi!

Endüstrinin hiçbir dalında hijyen, maliyet düşürme ve iş güvenliği faktörleri gıda sektöründe olduğu kadar birbiriyle iç içe değildir. Yüksek ve aşırı nem oranları gıda üretim alanlarında, hammadde depolamada ve işleme prosedürlerinde küf, maya, mantar ve spor gibi hem üretime hem de çevreye zarar veren tehlikelere yol açar.

Ülkemiz, meyve ve sebze üretiminde dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer almakla birlikte üretim ve üretim sonrası kayıpları nedeniyle tüketicinin sofrasında çok gerilerde kalmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan Nanoksia; gıda alanında en büyük yardımcınız olarak küf ve sporlarını ortadan kaldırmakla kalmayacak, tekrar oluşmalarını da engelleyecektir.

İşyerinde temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapılırken, Sağlık Bakanlığı tarafından kullanımına izin verilmiş, gıda sanayine uygun deterjan, kimyasal ve/veya dezenfektanlar kullanılmalıdır. Nanoksia T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’ndan ürün tipi 4  (Gıda Alanlarında Kullanılan Biyosidal Ürünler) dahil olmak üzere Biyosidal ürün ruhsatnamesi olan dezenfektandır. Kalıntı bırakmaz. Durulama gerektirmez.

Mayalar, doğada toprak, hava, su ve organik kalıntılar üzerinde yaygın olarak bulunan canlılardır. Gıdalarda bozulmalara ve gıda kaynaklı hastalıklara neden olurlar.

Gıda üretim safhalarında oluşabilecek tehlikelerin tespit edilerek önlenmesi, ortadan kaldırılması yada kabul edilebilir seviyelere indirilmesi amacıyla seçilecek en uygun ürün Nanoksia’dır. Çünkü, içeriğindeki özel formül

 • Bakteri, küf ve maya, parazit veya virüs bulaşısı ve canlılığını sürdürmesini engeller,
 • Bakteri, küf ve mayanın üremesini engeller
 • Bakteri ve küf toksinlerinin oluşmasını engeller,
 • Çapraz bulaşmayı engeller.

İnnokim’in sunduğu yeni nesil dezenfektan olan Nanoksia sayesinde ürünlerinizin nem miktarlarını depolama açısından uygun seviyelere düşürebilir, güvenle ve daha uzun  depolanmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünlerin hijyenik bir şekilde paketlenmesi raf ömrü açısından önemlidir. Özellikle bakteri, mantar ve maya gibi bazı mikroorganizmalar üretim sırasında ürünlere bulaşıp ürün kalitesini düşürürler ve raf ömrünü kısaltırlar. Paketlemenin yapıldığı ortamda ve ambalaj malzemelerinin dezenfekte edilmesinde de Nanoksia kullanabilirsiniz.  Süt imalathanelerindeki cendereleri diğer kimyasallar ile temizlemek, cendere bezlerine ciddi zararlar verir, oksitlenme yapar ve kalıntı bırakır. Cendereleri Nanoksia ile dezenfekte edebilirsiniz.

 1. Gıda ve gıda katkı maddeleri ile temasta olan tüm araç gereç, malzeme alet, ekipman ve ambalajlar,
 2. Üretim bantları, parkları
 3. Atık sistemleri
 4. Ambalajlamada kullanılan tüm araç gereçler (şişe, kapak..vs)
 5. Tüm hazırlama ve üretim alanları ve bu alanlarda kullanılan her türlü üretim ekipmanları
 6. Personelin bulunduğu ortam
 7. Havalandırma sistemleri
 8. İş yerindeki sosyal tesis, tuvalet, mutfak, yaşam alanları

 

Nanoksia kullanıldığı tüm gıda alanlarında zararlı küf, mantar, spor ve diğer patolojik mikroorganizmaları yok eder. Onların üremesini, çoğalmasını uzun süreli ve etkili formülüyle engeller. İçeriğindeki nano gümüş parçacıkları 30 nanometrenin altında olduğu için tüm yüzeylere nüfus eder. Kimyasal tepkime sonucu değil, nano parçacıkların etkisiyle zararlılarla mücadele ettiği için hem anlık hem de daha sonraki süreçte etkili olduğu için yıkama sonrası yük bulaşmalarını da önler.

Ürünlerinizi Nanoksia ile içiniz rahat biçimde taşıyıp, işleyip, depolayabilirsiniz.

Nanoksia Gıda Alanlarında Güvenli ve Sağlıklı Ortamlar Oluşturur:

Yaş Meyve ve Sebze üretim merkezlerinin, ürün işleme ve ürün depolama alanlarının, kullanılan teçhizatın dezenfeksiyonunda,

Kuru Meyve üretim, işleme ve Depolama merkezlerinin ve transfer araçlarının, bakteri, küf ve mantarlara karşı dezenfeksiyon ve ürün koruma işlemlerinde, 

Her türlü gıdanın Hasat ve Hasat sonrası ürün işleme, depolama merkezlerinin dezenfeksiyonunda,

Teşhire açık veya kapalı alanda bekletilen meyve sebzenin dezenfeksiyonunda ve korunmasında, Nanoksia’nın etkin gücüyle tanışın.

Organik tarım işletmelerinde de rahatlıkla kullanılabilecek Vegan belgeli dezenfektandır.

 

İnnokim dezenfektan ve temizlik alanında, çevreye ve insana saygılı, etkili çözümleri sizlerle buluşturmaya devam edecek.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın