Hayvancılık Alanında
Buradasınız: Anasayfa / Kullanım Alanları
Hayvancılık Alanında
Hayvancılık Alanında

İçeriğindeki Nano Gümüş etkeniyle, Hayvan Yetiştirme ve Hayvancılık Ürünleri Üretim Alanlarının Dezenfeksiyonunda Zararlı Kimyasal içermeyen, Güçlü, Kalıcı ve Hızlı Etkisiyle Virüs, Bakteri, Mantar ve Sporlara kalıcı çözümler sunuyor.

Yeni nesil dezenfektan.

Tarım ve hayvancılık işletmelerinde biyogüvenlik zincirinin en önemli halkası dezenfeksiyondur. Korunma yapılmadığı zaman verim kayıpları ve ilaç masrafları işletmeye çok pahalıya mal olabilir.

İnnokim, organik ve kimyasal kirlilikten oluşan patolojik mikroorganizmaların dezenfeksiyonunda, kötü kokuların giderilmesinde, mikropların tekrar üremesinin engellenmesinde Nanoksia’yı öneriyor.

Çünkü Nanoksia;

 • Biyosidal ruhsatlı, insan, hayvan ve bitki sağlığıyla dost bir üründür.
 • Antialerjiktir.
 • Antiviral, Antibakteriyel ve Antifungaldır.
 • Zararlı kimyasal ve buhar üretmez, atık, kalıntı bırakmaz. Bu sebeple dezenfeksiyon esnasında hayatı kesintiye uğratmaz, hayvan tahliyesine gerek yoktur!
 • Uygulama esnasında güvenlik tedbirleri alınmasına gerek yoktur.(Maske,eldiven,gözlük gibi..)
 • SLS, Parapen, Alkol, Hidrojen Peroksit, Klor, BPA, Gümüş Nitrat, Sülfat, Slikon ve Fosfat içermez.
 • Klor bazlı (çamaşır suyu gibi) temizlik ürünleri gibi kanserojen madde üretmez. Dezenfeksiyonda sıkça kullanılan Klor THM üretebilir ve iyot hapları genelde kötü bir tat bırakır.
 • Biyofilmleri etkisiz hale getirir ve yok eder.
 • Spreyleme, sisleme, silme, daldırma, paspaslama yöntemleri ile uygulanır. Durulama gerektirmez.
 • Aşındırıcı ve yanıcı değildir. Kokuları yok eder.
 • VOC (uçan organik bileşenler)’ları yok eder. Amonyak, Metan, Formaldehit, Hidrojen sülfit ve uçucu organik bileşenler içeren gaz ve dumanları oksitler, nötralize eder, kalıntı bırakmaz.
 • Covid-19’a karşı %100 etkili olmuş Türkiye’nin tek bitkisel dezenfektanıdır.
 • Toksik madde içermez, atık bırakmaz.
 • Bakteri ve mantar sebepli kokuları yok eder
 • Etki süresi, etki hızı ve etki alanı en geniş dezenfektandır.
 • Kokusuzdur.
 • Kullanımı kolaydır. Uygulama için profesyonel desteğe ihtiyaç duymadan direk uygulayabilirsiniz. Kullanım sonrası ilave temizlik yapmanıza gerek yoktur.
 • Nanoksia’nın raf ömrü 2 yıl, kapalı mekan uygulama alanlarındaki kalma süresi (laboratuvar ortamındaki ölçülerle belirlenmiş) 6 aydır.

Hayvan yaşam alanları, barınaklar, kafesler, yataklar, mama kapları, biberonlar, kovalar, süt ısıtıcıları, süt sağım üniteleri, kümes hayvanları, mandıralar, kuş kafesleri, çiftlik-ahır hava/yüzey ve içme suyu dezenfeksiyonu, aksesuarlar, kulübeler, at ahırları, hayvanat bahçeleri, nakliye araçları, alet-araç-gereç ve birçok alanın temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanılabilir. Küf ve spor kaynaklı kokular, sigara, duman, biyolojik kokular, hayvanların vücut artıkları, idrar, kusmuk ve dışkı kokusu dâhil daha birçok kötü koku Nanoksia içerisindeki nano gümüş parçacıkları ile yok edilir.

İnnokim tecrübesinin sizlerle buluşturduğu Nanoksia, etkili antiviral, antibakteriyel, antifungal yapısıyla kliniklerie, evlerde, çiftliklerde, kümes ve ahır hayvancılığında, vahşi doğada rastlanması muhtemel Mycobacterium Bovis, Paratüberküloz, Brucella, Foot-mouth disease(şap), Coronavirus, BRSV, Para İnfluenza 3, Aspergillus, Penicillium, Candida, E-coli, Curvularia, İnfluenza A. Stachybotrys, Cladosporium, Aspergillus, Thodotorula, Penicillium, Bakteri, virüs, mantar, küf ve sporlar. Kapsüllü ve kapsül süz bakteriler, Gram negatif ve gram pozitif bakteriler, Burkholderia mallei (Ruam), Histoplasma gibi mayalar, Stachybotrys ve Aspergillus gibi mantarlar, Cryptosporidium gibi parazitler, Kuş Gribi Virüsü (H1N1), Köpek Parvo Virüsü (MHV), Fare Hepatit Virüsü (MHV), Sialodakrioadentitis Virüsü (SDAV), Mürin Parainfluenza Virüsü tip 1 (Senadi), Fare Parvovirus tip 1 (MPV-1), Farelerde Bulunan Minute Virüsü (MVM), Tüberküloz da dâhil olmak üzere patolojik mikroorganizmaların en zorlu türlerine karşı yeterliliği test edilmiştir. Ayrıca MRSA,  Salmonella,  Legionella ve Hepatit virüsü gibi mikropları diğer dezenfektanlardan daha kapsamlı bir şekilde yok eder.

Hayvanlarınızın üzerine dahi rahatlıkla direkt olarak Nanoksia uygulayabilirsiniz. Kaşıntı, acı ve yanmaya neden olan bakterileri anında öldürecek, hayvanı serinleterek rahatlatacak ve kötü kokuları yok edecektir.

İnnokim dezenfektan ve temizlik alanında, çevreye ve insana saygılı, etkili çözümleri sizlerle buluşturmaya devam edecek.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın