Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Nano Gümüş İyon Teknolojisi nedir?
Nano Gümüş partikülleri ; karşılaştığı bakteri ve mikrobun hücre duvarını geçerek hücre zarındaki mikrop ve bakterinin DNA’sını bozar, üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmaları da engellenmiş olur. Bağışıklık kazanmalarına engel teşkil eder. Gümüş; insan vücudundaki hücre yapısı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemektedir. Hücre ile reaksiyona girmediği için herhangi bir zarar vermemektedir. Bu yüzden; nano gümüşün çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. Gümüşün indirildiği nano boyut hücre zarından içeri girebilmesi için önemlidir. Nanoksia’da nano gümüş boyutu yaklaşık 10-30 nano metredir.
Solunum Sistemimize ve cildimize zarar verir mi?
Dezenfektanımız içerisinde kimyasal barındırmaz. *Vegan Ruhsatlı, Sağlık Bakanlığı onaylı tek dezenfektandır. Akut ve Dermal iritasyon testleri yapılmış, vücuda zararlı hiçbir etkisinin olmadığı belgelendirilmiştir. Gözlerde yanma yapmaz, soluma ve yutulma anında tıbbi müdahale gerektirmez. * NanoBiotech ArGe Inovasyon Saglik Urunleri San. ve Tic. A.S. The Vegan Society üyesidir.
Çocukların bağışıklık sistemine olumsuz etki yapar mı?
Çocuklarımızın bağışıklığının gelişmesi için bakteriye ihtiyacı vardır. Bu sayede vücutları antikor üreterek salgın hastalıkları daha hafif atlatırlar ya da yakalanmazlar. Nano gümüş iyonları yüzeylerde bakteri seviyelerini düşürür ve yeni gelen bakterileri ölüm sürecine sokar. Ancak ortamda hiçbir zaman bakteri sayısı sıfırlanmaz. Bakterilerin yaşam ortamları kısıtlanarak hasta edici nüfusuna ulaşmaları engellenir. Çocuklarımızın bulunduğu alanlarda patolojik mikroorganizmaların çoğalmasını ve yaşamasını durdurur. Çocuklarımız için sağlıklı ve güvenli mekanlar oluşturur.
Evcil Hayvanlarımıza Zararı var mıdır?
Dünya Sağlık Örgütü’nün içme suları için kabul edilebiler değerleri 100 ppm dir. Nano Gümüş İyonlu dezenfektanımızda bu oran çok düşük olduğu için Evcil hayvanlarımıza zararı yoktur. Biz kullanıcılarımıza tırnak mantarı ile mücadelede, hayvanlarımızın patilerini Nanoksia ile temizlemesini öneriyoruz.
Her Gümüşlü Dezenfektan Aynı mıdır?
Yaygın yanılgı piyasada kullanılan tüm gümüş içerikli ürünlerin nano gümüş olduğu yanılgısıdır. Nano gümüş iyonları süper iyonize bitkisel öz içerisinde stabil halde bulundurulur. İçeriğinde bulunan hidrojen peroksit, çinko, klor, formaldehit gibi bileşenler ile sentezlendiğinde gümüş, nano boyutta kalamaz ve tanecik çapı büyüyerek etkenliği azalan mono gümüş boyutuna büyür. Bu büyüme uzun süreli etkenlik özelliğini misli ile azaltır ya da anlık etki sağlar.
Nano Gümüş Dezenfektandan sonra herhangi bir temizlik gerekir mi?
Nanoksia hayat alanlarımızda, çalışma ortamlarımızda, okullarda ve gıdalar üzerinde kullanıldığında kimyasal bir atık bırakmadığı için sonradan temizlik gerektirmez. Hastahanelerde ve Okullarda Nanoksia kullanılırken alanların boşaltılmasına gerek yoktur. Hayat da dezenfeksiyon da devam eder.
Nano Gümüş Klima dezenfeksiyonunda kullanılabilir mi?
Klima filtreleri tozlardan arındırıldıktan sonra pervane ve filtrelere Nano Gümüş dezenfektanımız sıkılarak, klima içinen ve klimaların içeriye verdiği havanın bakteri, virüs ve mantarlardan temizlenmesi sağlanır. Nano partiküllerinin çok küçük olması nedeniyle havada asılı kalabilen TEK DEZENFEKTAN dır.
Nanoksia'nın diğer dezenfektanlara göre etkinliği neden daha fazladır?
Nano Gümüş iyonları nanometre boyutuna indirgendiğinden hem kendi yüzey alanları artar, hem de gözle görülmeyen yüzey derinliklerine kolayca nüfuz eder. Orada uzun süre kaldıkları için etki süreleri de uzun olur. Kimyasal reaksiyona girmediği için dezenfeksiyon etkisi bitmez. İyonların küçüklüğü virüs, bakteri ve mantarlar üzerindeki etkisini de artırır.
Gıdalarımız üzerinde kullanabilir miyiz?
Meyve ve sebzeler üzerinde uygulandığında (nemlendirerek veya silme ile) mavi ve yeşil küf oluşumunu engeller. Ürünlerin raf ömrünün uzamasını sağlar. Kimyasal atık bırakmadığından tat ve kokuda bozulma yapmaz. Ayrıca gıda alanlarındaki virüs, mantar ve küflerin oluşumunu engeller. Uzun süreli etkisi sayesinde güvenli depo alanları oluşturmanızı sağlar.
Nanoksia dezenfektanın kokusu nedir? Evlerde ve çocuk odalarında kullanıldığında rahatsız eder mi?
Kokusuz ve leke bırakmayan bir dezenfektandır. Ortamdaki mantar ve bakterileri yok ettiğinden ortamdaki kötü kokuları yok eder ama kendi kokusu olmadığı için rahatsızlık vermez.
Korona Virüsüne karşı etkili midir?
Merieux NutriScience Laboratuarlardında Korona aşılarında denenen virüsler üzerinde tüm testleri yapılmış. Ve bu virüs üzerindeki etkinliği %99,99 oranında onaylanmış TEK VEGAN DEZENFEKTANDIR.
İyonik gümüş mü, nano gümüş mü daha etkilidir?
Yapılan çalışmalara göre, aynı konsantrasyon seviyelerinde iyonik gümüş toksik etki gösterirken, nano gümüşte bu etkiler gözlenmez. ECHA – (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ )
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın